395835_3146522864670_1882410094_nIng. Miroslav Kučera

Tanec je ako život... môžeš spadnúť stokrát, ale zdvihnúť sa musíš vždy

Je zakladateľom tanečnej školy SUN DANCE ACADEMY. Aktívne sa venuje tancu od svojich 8 rokov. Počas svojej tanečnej kariéry bol vicemajstrom SR juniorov v štandardných a niekoľkokrát aj v latinsko-amerických tancoch. V kategórii dospelých bol viacnásobným finalistom majstrovstiev SR v latinsko-amerických tancoch. Ukončil štúdium diplomovaného učiteľa tanca a je diplomovaných trénerom a rozhodcom tanečného športu. Okrem trénera latinsko-amerických tancov a učiteľa tanca v našej tanečnej škole, pôsobí niekoľko rokov aj ako tréner a choreograf v renomovanej tanečnej skupine ExtravaDansa. Počas trénerskej kariéry od roku 1999 vychoval a podieľal sa výsledkoch viacerých slovenských majstrov, vicemajstrov a finalistov Slovenska a Českej republiky (Cipár-Martinovičová, Cipár-Čižiková, Brešťanský-Chrapeková, Uváček-Reiterová, Tanka-Feketová, Lamoš-Lopašovská, Kecskeméti-Lenčešová, Michalák-Schererová, Bureš-Píchalová, Hoger-Aliosmanovová, Benedikovič-Bachoríková, Hoger-Bieliková, Klučka-Bieliková, Klučka-Bečvarová, Bureš-Mašková, Pecha-Srostlíková, Kucman-Ziffová, Sipos-Rácová, Sipos-Baláková a iní). S českými aj slovenskými juniorskými reprezentantami sa pravidelne zúčastňuje seminárov a tréningov s ruskými a inými špecialistami (bývalými Majstrami sveta) na štandardné a latinsko-americké tance.

juraj (2)Juraj Pavelek

Okrem trénovania sa špecializujem aj na mentálnu prípravu, koučing a správne stravovanie. Vďaka tomu môžu naše páry na súťažiach tancovať bez tlaku a tanec si naozaj užijú naplno a bez stresov.

Ako každé malé dieťa, aj mňa pri skvelej hudbe trhalo a nevedome som začal hýbať svoje telo do zvodných rytmov hudby. Je to niečo, čo je prirodzené pre každého z nás. Prvé skúsenosti s párovým tancom som mal so svojou maminou, keď ma držala na rukách a spolu sme tancovali na tanečných zábavách.

Tie prvé "ozajstné kroky" prišli, keď som mal 14 a absolvoval som svoj venček. Tam som už vedel, že toto nebude len na chvíľu a že tanec tu bude pre mňa celý môj život. Mojimi prvými trénermi, ktorým vďačím za prehĺbenie vedomostí a vášne k tancu sú Juraj Minárik, Pavel Mojses, a samozrejme manželia Štiavnickí a Eduard Slimák. Aj vďaka nim a svojim šikovným partnerkám som sa mohol stať viacnásobným majstrom Slovenska a finalistom Európy v štandardných formáciách.

V Sun Dance Academy Bratislava trénujem práve moje milované štandardné tance a tak isto moje milované tanečné páry. Je pre mňa česť pomáhať im prekonávať všetky tie prekážky, lebo vďaka nim budú úspešnejší. Ten pocit, keď si dieťa začne zdravo veriť a odhaľovať svoj potenciál je práve to, prečo milujem svoju prácu. Verím v každé jedno dieťa s ktorým pracujem, pretože potenciál je ako semienko, ktoré treba zasadiť a starať sa oň.

Vášeň k trénovaniu a učeniu párov ma inšpiruje, aby som sa vzdelával a stal sa špecialistom vo svojom obore. Okrem trénovania sa špecializujem aj na mentálnu prípravu, koučing a správne stravovanie. Vďaka tomu môžu naše páry na súťažiach tancovať bez tlaku a tanec si naozaj užijú naplno a bez stresov. A o to ide veď TANEC JE PREDOVŠETKÝM RADOSŤ A OSLAVA ŽIVOTA :)

lindaMgr. Linda Henzélyová (Kroměříž, Česká republika)

Špecializujem sa na štandardné i latinsko-americké tance. Počas svojej aktívnej tanečnej kariéry som sa stala vicemajsterkou ČR v mládeži v latinsko-amerických tancoch a v štandardných som sa umiestnila spolu so svojím partnerom na 3. mieste. V kategórii dospelých som finalistkou Majstrovstiev ČR v 10-tich tancoch. V súčasnosti som porotcom a trénerom 1. triedy. Vo svojom tanečnom klube TK Henzély Swing Kroměříž vychovávam aktuálnych majstrov ČR v štandardných tancoch, 10-tich tancoch a vicemajstrov ČR v latinsko-amerických tancoch v kategórii junior 2 – Michala Bureša a Adrianu Maškovú. Z mojho tanečného klubu sú aj aktuálni vicemajstri ČR v štandardných tancoch v kategórii junior 2 – Štepán Hartman so Sanelou Los Chovancovou a finalisti v kategórii junior 2 - Roman Pecha a Katarína Srostlíková.

Ďalší externí tréneri, s ktorými spolupracujeme:

Zoran Plohl (SLO)

Majster sveta v LAT z roku 2011, tréner najlepších juniorských a mládežníckych párov sveta.

Olga Basenkova (RUS)

Vynikajúca a úspešná ruská trénerka, ktorá vychovala Majstrov sveta juniorov v LAT a spolupracuje s najlepšími ruskými pármi.

Mirco D´Agostino (ITA)

Bývalý finalista najväčších svetových súťaží, tréner svetových párov zo skupiny Fabia Selmiho.

389466_10150451426236533_239688611_n